Powerbank Xiaomi 5000 mAh – recenzja

Powerbank Xiaomi 5000 mAh – recenzja

Powerbank Xiaomi 5000 mAh jest jednym z najbardziej popularnych modeli powerbanków wypuszczonych na rynek spod skrzydeł marki Xiaomi. Urządzenie to odznacza się wysoką skutecznością podczas wielu testów laboratoryjnych i terenowych.

Parametry techniczne

Bank energii Xiaomi 5000 mAh charakteryzuje się odpornością na temperaturę. Oznacza to, że dzięki kontroli temperatury ogniwa urządzenia działają w bezpiecznym dla siebie zakresie. W urządzeniu zastosowano również zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na wejściu oraz wyjściu. Należy poprzez to rozumieć, że napięcie jest stale monitorowane i w momencie przekroczenia maksymalnego limitu automatycznie wyłączy się w celu ochrony power banku. Ponadto, obecna jest automatyczna ochrona ładowania, dzięki czemu w chwili wykrycia nieodpowiedniego ładowania, proces ten zostanie od razu zatrzymany. Urządzenie posiada też odpowiednie zabezpieczenie przeciw przeładowaniu i nadmiernemu rozładowaniu, co chroni ogniwa przed uszkodzeniem.

Sprawdź tutaj gdzie kupisz najtaniej Powerbank Xiaomi 5000Mah

Przydatna może się okazać funkcja resetu. Przycisk zasilania, oprócz standardowej funkcji uruchamiania, może być wykorzystany do zresetowania power banku w celu przywrócenia go do normalnych parametrów pracy. Ładowanie urządzenia odbywa się przy wykorzystaniu ładowarki sieciowej o parametrach 5V/2A, co przekłada się na czas ładowania równy około 3,5 godziny. Osiągnięcie tak krótkiego czasu ładowania stało się możliwe dzięki użyciu portu microUSB o natężeniu wejściowym równym 2A. Urządzanie oferuje też natężenie wyjściowe 2.1A, co pozwala w sprawny sposób przekazywać energię do podłączanego sprzętu.

Każdy element obudowy powerbanku Xiaomi został stworzony za pomocą cyfrowej obrabiarki CNC. Wykorzystanie takiego rozwiązania podczas produkcji poszczególnych części obudowy umożliwiło ich idealne dopasowanie. Wskaźnik naładowania akumulatora przedstawiany jest za pomocą wbudowanych diod LED.

Może Ci się też przydać:Zastosowanie w praktyce power banku Xiaomi 5000 mAh

W skład zestawu wchodzi powerbank, kabelek USB-microUSB i ulotka. Zestaw jest więc minimalistyczny, a przy tym bardzo schludny i w zupełności wystarczający. Sam bank energii jest bardzo poręczny i smukły. Wielkościowo przypomina smartfon o przekątnej ekranu 4,7-5 cali. Jego wymiary to 125x69x9,9 mm, a waga równa jest 156 g. Urządzenie jest więc na tyle niewielkie, by bez problemu zmieścić się do kieszeni spodni. Ergonomiczne zaokrąglone boczne krawędzie zapewniają dobre dopasowanie do naszej dłoni. Dzięki nim łatwo też podnieść urządzenie, gdy leży np. na stole czy innej płaskiej powierzchni.

Głównym materiałem, z którego wykonano bank energii Xiaomi, to aluminium. Jest to bardzo dobrym wyborem, ponieważ urządzenie nie zarysuje się. Matowe sztuczne tworzywo nie sprawia wrażenia tandetnego, a cała konstrukcja daje poczucie dopracowania i solidności. To samo tyczy się dołączonego do zestawu kabelka.


Podsumowanie recenzji powerbanku Xiaomi 5000 mAh

Powerbank Xiaomi Power Bank 5000 mAh jest godnym polecenia sprzętem. Pozwala na kilkukrotne naładowanie baterii od smartfona czy aparatu dzięki dużej pojemności 5000 mAh, a przy tym nie nagrzewa się podczas ładowania. Przydatna w użytkowaniu jest czterostopniowa sygnalizacja LED , która informuje o stanie naładowania akumulatora. Zaawansowany system zabezpieczeń zapewnia ochronę samego powerbanku, jak również ładowanych urządzeń. Podsumowując, produkt jest dopracowany i przemyślanie wykonany. Polecany jest osobom, które poszukują poręcznego, a przy tym estetycznego solidnego powerbanka, którego cena nie będzie wysoka, a działanie nienastręczające problemów.

Sprawdź tutaj gdzie kupisz najtaniej Powerbank Xiaomi 5000Mah

Inne power banki warte uwagi


Jak nas znalazłeś:

  • powerbank xiaomi
  • power bank xiaoimi
  • powerbank Xiaomi 5000
  • power bank Xiaomi 5000
  • Xiaomi 5000 mAh
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *